W różnych miastach w Polsce można podziwiać eksponaty zbudowane całkowicie z Lego. Zobacz naszą relację z wystawy w Warszawie i wybór pięciu najciekawszych budowli.

Obecnie wystawa, do 26 kwietnia, prezentowana jest w dwóch miastach – w Katowicach oraz Bydgoszczy. Z tego powodu, niestety, w jednym miejscu nie są zgromadzone wszystkie budowle. Co konkretnie znajduje się w danym mieście możecie sprawdzić na oficjalnej stronie: http://wystawaklockow.pl/

W Warszawie, gdzie wystawa była otwarta od 13 grudnia 2014 roku do 15 lutego 2015, zwiedzający mieli komfortową sytuację, gdyż wszystkie eksponaty, łącznie kilka milionów klocków LEGO, były w jednym miejscu, czyli na Stadionie Narodowym.

Warszawa: oto jak wyglądała wystawa na Stadionie Narodowym:

Top 5, czyli najlepsze eksponaty zbudowane z Lego
Gabloty zawierają postaci i miejsca znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne. Cała wystawa składa się z kilkudziesięciu przeróżnych tematycznie makiet i każdy powinien znaleźć podczas zwiedzania coś interesujacego.

Poniżej przedstawiamy nasz subiektywny wybór najciekawszych eksponatów.

1. Warowne miasto portowe atakowane przez hordy barbarzyńców.

2. Cała sekcja związana z Gwiezdnymi Wojnami, czyli m.in. potężna makieta Star Destroyera, scena przybycia Imperatora na drugą Gwiazdę Śmierci czy Planeta Mustafar.

3. Titanic zbudowany z ponad 500 000 klocków mierzący 3 metry wysokości i 11 metrów długości. Makieta została stworzona w skali 1:25.

4. Ogromne miasteczko z klocków, a w nim m.in. lotnisko, dworzec kolejowy, posterunki policji, remiza strażacka, boisko piłkarskie.

5. Sceny znane z „Hobbita” i „Władcy Pierścieni”.

W dziale Wideo możecie zobaczyć inne ciekawe makiety prezentowane na wystawie, m.in. Lunapark, miasteczko na Dzikim Zachodzie czy sceny z czasów PRL.

Terminy kolejnych wystaw budowli z klocków Lego

Maj/Czerwiec: Częstochowa, Zielona Góra, Olsztyn, Płock, Radom

Wakacje 2015: Zakopane, Kołobrzeg, Władysławowo.

Czas trwania ekspozycji w zależności od miasta będzie wynosił od 4 do 6 tygodni. Dokładne terminy i adresy znajdziecie na oficjalnej stronie wystawy.