Energylandia z największym i najszybszym rollercoasterem w Europie!

Hyperion

W sobotę, 14 lipca, w Energylandii  (woj. małopolskie) odbyła się premiera Hyperiona – najszybszego i najwyższego rollercoastera w Europie. Jazda tą kolejką to wydarzenie, które na długo zapada w pamięci.


Autor: Redakcja


Film z przejazdu Hyperionem

Zanim kilka słów o Hyperionie, sprawdźcie najpierw jak wygląda przejazd kolejką.

Uwaga! Film tylko dla osób o mocnych nerwach:

Energylandia z największym rollercoasterem w Europie

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce, który stale się rozbudowuje. Co roku ma w nim premiera kolejnej głównej atrakcji oraz kilku mniejszych. W tym roku zaprezentowano już Speed Water Coastera, czyli najwyższą kolejkę wodą w Polsce. Kilka miesięcy później nadszedł czas Hyperiona.

Ten rollercoaster ma 77 metrów wysokości, ale najdłuższy zjazd w dół liczy 80 metrów. Wszystko dlatego, że kończy się 3 metry pod ziemią (na szczęście w tunelu). Co ciekawe, kąt nachylenia tego spadku wynosi 84 stopnie, czyli prawie kąt prosty. Dzięki temu stwarza efekt spadania pionowo w dół.

Trasa przejazdy liczy prawie 1,5 km, co sprawia, że jest jedną z najdłuższych w Europie.

Energylandia ma kolejny powód, żeby ją odwiedzić. Nawet jeśli nie macie dzieci!

Odważycie się wsiąść na Hyperiona?

Zapraszam do współpracy
Cześć, nazywam się Wojciech Krusiński i jestem założycielem serwisu PolskaZwiedza.pl. Jeśli chcesz podzielić się swoim doświadczeniem z podróży (zobacz moje wywiady) albo masz jakiekolwiek pytania, napisz do mnie. Chętnie pomogę.
A jeśli chcesz pomoc mi rozwijać ten serwis, rezerwuj proszę noclegi na Booking.com poprzez mój link. Cena będzie identyczna, ale Booking podzieli się ze mną swoją prowizją. Dziękuję.

Autor: Redakcja

Cześć, nazywam się Wojciech Krusiński i wraz ze znajomymi prowadzę serwis PolskaZwiedza.pl. Jeśli chcesz podzielić się swoim doświadczeniem z podróży publikując tutaj swoją relację, zapraszam do kontaktu. Oferujemy także pomoc w zaplanowaniu podróży - zobacz naszą ofertę.

Podziel się tym wpisem na:

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.