Przewodnik rowerowy: Warszawa i okolice - okładka książkiPrzewodnik rowerowy Warszawa i okolice Piotra Śliwki zawiera autorskie propozycje 4 wycieczek rowerowych po Warszawie oraz 16 dłuższych wypraw za miasto.

Opis książki: Trasa każdej wycieczki została szczegółowo opisana oraz zaznaczona na oddzielnej mapie. Przy każdej trasie podano oznaczenie stopnia trudności , jej długość oraz średni czas potrzebny na jej pokonanie.

Opisy tras wzbogacono informacjami o najważniejszych atrakcjach turystycznych mijanych po drodze. Trasy to najczęściej pętle – wszystkie zaczynają się i kończą w punktach łatwo dostępnych środkami komunikacji publicznej.

Z tym przewodnikiem można poznać na rowerze największe atrakcje turystyczne stolicy, pełną lokalnego kolorytu Pragę, odbyć rekreacyjną przejażdżkę brzegiem Wisły albo historyczną wycieczkę śladami powstania warszawskiego.

Każda z wycieczek w okolicach Warszawy to znakomita propozycja na weekendowy wypad za miasto, uwzględniający takie atrakcje jak przeprawy promem przez Wisłę, wizyta w Żelazowej Woli, zwiedzanie twierdzy Modlin czy po prostu kontakt z przyrodą w Kampinoskim Parku Narodowym, Lasach Chojnowskich czy Otwockich.

Informacje o książce Przewodnik rowerowy Warszawa i okolice – autor: Piotr Śliwka, wydawnictwo: RM, rok wydania: 2016, ilość stron: 112, cena: przegląd cen i promocji w e-sklepach poniżej.