Viva WarszawaZakochaj się w Warszawie! – apeluje Steffen Möller, uchodźca z Wuppertalu, który darzy stolicę Polski nieustającą miłością (potrzeba Niemca, by Polacy pokochali Warszawę!).

Opis książki:  Steffen Moller zna Warszawę lepiej niż warszawiacy, choć nadal odkrywa nieznane zakątki. Nawet z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki nie patrzy na nią z góry. Miasto odwzajemnia to dojrzałe uczucie, odkrywając przed nim swoje tajemnice.

Kolega Sören, którego po wielu zabiegach udało mi się zwabić do Warszawy, poszedł na Starówkę, usiadł w kawiarni i usłyszał od kelnerki takie oto pytanie:
– Are you here for business or holidays?
– For holidays.
– You are the first one!

Przyznaję, ja też zakochałem się najpierw w Krakowie. Kraków jest cudowny – bez dwóch zdań! Ale zaraz potem trzeba jechać do Warszawy.

Na Kraków wystarczą dwa dni, na Warszawę… no nie wiem, jestem już tu ponad dwadzieścia lat i wciąż nie znam wszystkiego.” – opowiada Moller.

Informacje o książce „Viva Warszawa! Książka dla turystów, słoików i gastarbeiterów” – autor: Steffen Möller, wydawnictwo: Pascal, liczba stron: 288, cena: przegląd cen oraz promocji w e-sklepach poniżej.