Londyn na weekend: najlepiej przylecieć już w piątek

Jeśli planujecie zwiedzanie Londynu i zastanawiacie się czy lepiej wziąć urlop w piątek czy w poniedziałek, by zyskać dodatkowy dzień, uważam, że powinniście zdecydować się na pierwszą opcję. Dlaczego? Ponieważ w tym dniu muzea są czynne dłużej.


Autor: Wojciech Krusiński, założyciel PolskaZwiedza.pl, pasjonat projektów internetowych, nałogowy czytelnik, twórca bloga Goodstory.pl.


Początek zwiedzania - na lotnisku Londyn-Stansted. Fot. Wojciech Krusiński / PolskaZwiedza.pl

Początek zwiedzania – na lotnisku Londyn-Stansted. Fot. Wojciech Krusiński / PolskaZwiedza.pl

Wychodzę z założenia, że nie lecicie tylko, by pochodzić po parkach i ulicach Londynu (choć to też polecam :-)), lecz chcecie jeszcze coś zobaczyć w kilku słynnych muzeach. Dlatego przylot w piątek jest taki istotny, gdyż dzięki temu macie więcej godzin na zwiedzanie, ponieważ w tym dniu znaczna część muzeów jest otwarta dla zwiedzających do późnych godzin wieczornych.

Muzea zamiast zamykać się o 17.00 albo 18.00 , zapraszają zwiedzających nawet do 21 czy 22! Oto pięć przykładów:

1. The British Museum – godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 17:30, w piątki natomiast 10:00–20:30
2. Victoria and Albert Museum – codzienie od 10:00 do 17:45, w piątki: 10:00–22:00
3. The National Gallery – codziennie od 10:00 do 18:00, w piątki: 10:00–21:00
4. National Portrait Gallery – normalnie w godzinach 10:00–18:00, lecz w czwartki i piątki: 10:00–21:00
5. Tate Modern – od 10:00 do 18:00, zaś w piątek i sobotę: 10:00–22:00

Londyn na weekend

Mając wiedzę, które muzea można zwiedzić w piątek w godzinach wieczornych, jesteście w stanie lepiej rozpisać swój plan podróży. Dlatego uważam, że lepiej przylecieć w piątek i wrócić do domu w niedzielę, gdyż da się wtedy zobaczyć po prostu więcej niż decydując się na termin sobota-poniedziałek.

fot. Wojciech Krusiński / PolskaZwiedza.pl

fot. Wojciech Krusiński / PolskaZwiedza.pl

Ja w ten sposób mogłem zwiedzić The British Museum w piątkowy wieczór. I nie byłem w tym odosobniony :-) Co więcej, nie musiałem pędzić przez sale, lecz mogłem na spokojnie podziwiać niesamowite eksponaty zgromadzone w Muzeum Brytyjskim. Polecam to miejsce każdemu!

fot. Wojciech Krusiński / PolskaZwiedza.pl

fot. Wojciech Krusiński / PolskaZwiedza.pl

fot. Wojciech Krusiński / PolskaZwiedza.pl

fot. Wojciech Krusiński / PolskaZwiedza.pl

fot. Wojciech Krusiński / PolskaZwiedza.pl

fot. Wojciech Krusiński / PolskaZwiedza.pl

Zdjęcie główne: BuckinghamPalace / fot. Wojciech Krusiński

Planujesz zwiedzanie Londynu i szukasz noclegu? Polecam Royal Norfolk Hotel (zobacz szczegóły na Booking.com). Tak wyglądał mój pokój:

Zapraszam do współpracy
Cześć, nazywam się Wojciech Krusiński i jestem założycielem serwisu PolskaZwiedza.pl. Jeśli chcesz podzielić się swoim doświadczeniem z podróży (zobacz moje wywiady) albo masz jakiekolwiek pytania, napisz do mnie. Chętnie pomogę.
A jeśli chcesz pomoc mi rozwijać ten serwis, rezerwuj proszę noclegi na Booking.com poprzez mój link. Cena będzie identyczna, ale Booking podzieli się ze mną swoją prowizją. Dziękuję.

Autor: Redakcja

Cześć, nazywam się Wojciech Krusiński i wraz ze znajomymi prowadzę serwis PolskaZwiedza.pl. Jeśli chcesz podzielić się swoim doświadczeniem z podróży publikując tutaj swoją relację, zapraszam do kontaktu. Oferujemy także pomoc w zaplanowaniu podróży - zobacz naszą ofertę.

Podziel się tym wpisem na:

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.