Aleksandra Seghi zdradza, kiedy najlepiej zwiedzać Florencję i co koniecznie warto zobaczyć

Ukazało się właśnie nowe wydanie książki „Słodkie pieczone kasztany. Toskańskie opowieści ze smakiem”, w której Aleksandra Seghi, od lat mieszkająca w Toskanii, dzieli się swoimi doświadczeniami. Oto jej porady dotyczące Florencji.

Z mojego doświadczenia wynika, że Florencję najlepiej zwiedzać z samego rana. Ulice starego miasta są puste, gdzieniegdzie przejeżdża tylko niewielki samochód zbierający śmieci lub czyszczący jezdnie. O tej porze turystów można spotkać jedynie przy drzwiach wejściowych do Muzeum Uffizi. Od wczesnych godzin porannych ustawiają się w kolejce po bilety” – pisze autorka.

Słodkie pieczone kasztany - Toskańskie opowieści ze smakiemFlorencja (Włochy): ulubione miejsca
„Moim ulubionym miejscem w mieście jest Ponte Vecchio” – pisze Seghi, po czym wymienia miejsca, które warto zwiedzić, w tym „słynny targ San Lorenzo, który nie zmienia się od lat. […] Polecam także odwiedzenie hali mieszącej targ spożywczy. […]

Zwiedzając Florencję, warto na koniec wejść lub wjechać na Piazzale Michelangelo, z którego rozpościera się najpiękniejszy widok na miasto. Plac jest nie tylko atrakcją turystyczną. Ze względu na wspaniałą panoramę młode pary wybierają to miejsce na poślubne sesje fotograficzne. [… ] Można podziwiać stąd wszystkie zabytki Florencji”.

Aleksandra Seghi w swojej książce pisze o toskańskiej gościnności, jeździe samochodem we Włoszech czy przeróżnych targach, jak również publikuje liczne przepisy i opowiada o kasztanach, serach, makaronach, winach czy oliwie.

Bierzecie pod uwagę Włochy jako miejsce na wakacje? Zobaczcie nasze teksty związane z tym krajem >

Zobacz opis książki >

Przegląd cen w e-sklepach poniżej.

Zapraszam do współpracy
Cześć, nazywam się Wojciech Krusiński i jestem założycielem serwisu PolskaZwiedza.pl. Jeśli chcesz podzielić się swoim doświadczeniem z podróży (zobacz moje wywiady) albo masz jakiekolwiek pytania, napisz do mnie. Chętnie pomogę.
A jeśli chcesz pomoc mi rozwijać ten serwis, rezerwuj proszę noclegi na Booking.com poprzez mój link. Cena będzie identyczna, ale Booking podzieli się ze mną swoją prowizją. Dziękuję.

Autor: Redakcja

Cześć, nazywam się Wojciech Krusiński i wraz ze znajomymi prowadzę serwis PolskaZwiedza.pl. Jeśli chcesz podzielić się swoim doświadczeniem z podróży publikując tutaj swoją relację, zapraszam do kontaktu. Oferujemy także pomoc w zaplanowaniu podróży - zobacz naszą ofertę.

Podziel się tym wpisem na:

1 komentarz

  1. Ojj fakt, Florencję lepiej odwiedzić rankiem gdy jeszcze tłumy turystów nie wypełzną na ulice….

    Skomentuj

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.