Interesujcie się kinem i planujecie odwiedzić Łódź, by udać się na zwiedzanie m.in. Muzeum Kinematografii? Jeśli tak, poznajcie Hotel Stare Kino Cinema Residence, który znajduje się w samym centrum Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej.

Co ważne – jest on usytuowany w bramie, dzięki czemu, choć jesteśmy w pobliżu najsłynniejszej ulicy miasta, w nocy nie docierają do nas żadne odgłosy z ulicy.

Hotel Stare Kino Cinema Residence mieści się w XIX wiecznym budynku. To właśnie w tym miejscu, przy ul. Piotrkowskiej 120, powstało pierwsze stałe kino w Polsce.

Obecnie jest to hotel z 22 pomysłowo zaaranżowanymi pokojami (od 23 do 45m2), które posiadają aneks kuchenny.

Stare Kino - fot. PolskaZwiedza.pl

Aneks kuchenny na wyłączność
Rzadko spotyka się takie udogodnienie w postaci w pełni wyposażonego aneksu kuchennego, co uważam za olbrzymi plus nocowania w hotelu Stare Kino Cinema Residence.

Każdy pokój jest inny. Inspiracją do ich aranżacji były filmy o łódzkich korzeniach, czyli takie, które zostały w całości bądź w części nakręcone na terenie Łodzi.

Poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda apartament o powierzchni 35m2 w stylu filmu „Koniec nocy” z 1956 roku:

Jak widzicie, jest aneks kuchenny, duże łóżko, łazienka z prysznicem, telewizor LCD, sofa, krzesła, stolik i komoda. Na ścianach natomiast kadry z filmu w formie fototapety.

Śniadania
Hotel oferuje noclegi wraz ze śniadaniem w formie bufetu szwedzkiego w godzinach od 7:00 do 11:00. Są one podawane w klimatycznej restauracji na parterze kamienicy.

Informacje praktyczne
– hotel można zarezerwować na booking.com
– w hotelu może łącznie spać ok. 50 osób
– doba hotelowa zaczyna się od godziny 14:00 i trwa do godziny 12:00 dnia następnego
– hotel dysponuje salą konferencyjną oraz salą bankietową
– Wi-Fi jest dostępne w całym hotelu i jest bezpłatne
oficjalna strona hotelu Stare Kino Cinema Residence
– cena za pokój jednoosobowy – ok. 200 zł
– cena za pokój dwuosobowy – ok. 230 zł
– są miejsce parkingowe przed hotelem (bez dopłaty)

Stare Kino - fot. PolskaZwiedza.pl
Podsumowując: Hotel Stare Kino Cinema Residence to świetne miejsce, by nocować w samym centrum Łodzi. Duży plus za aneks kuchenny (wraz z ekspresem do kawy na kapsułki) i ciekawie zaaranżowane pokoje oraz parking w bramie przed samym wejściem do hotelu. Zachęcam do rezerwowania na booking.com :).

Autor: Wojciech Krusiński

Redaktor naczelny PolskaZwiedza.pl, pasjonat projektów internetowych, nałogowy czytelnik, twórca bloga www.goodstory.pl.