Sztuka podróżowaniaJacek Pałkiewicz jako doświadczony podróżnik udziela nam kompleksowych rad z dziedziny świata podróży. Prowadzi nas za rękę począwszy od wyboru celu podróży, towarzyszy podróży, potrzebnego ekwipunku czy dokumentów, a kończąc na opowieściach i poradach jak powinniśmy się zachować, a czego robić kategorycznie nie wypada.

Opis książki: Szczegółowe informacje, praktyczne rady i niezastąpione wskazówki w „Sztuce podróżowania” wynikają z niebywałego bagażu doświadczeń niezmordowanego eksploratora.

Od dawna używam terminu eksplorator, od łac. exploratio, czyli badanie, poszukiwanie, odkrywanie czegoś. W Polsce mało się go używa, a szkoda, bo oddaje we właściwy sposób sens niektórych podróży. Eksplorator, czyli geograf pracujący w terenie, sumiennie przygotowuje swoją wyprawę. Niczego nie pozostawia przypadkowi, bo wie, że to może pokrzyżować jego plany. Zdaje sobie sprawę, że nabyta przed wyjazdem wiedza ma istotny wpływ na to, co i jak zobaczy. Eksplorator ucieka od turystycznego zgiełku, wtapia się w lokalną społeczność, podgląda, nawiązuje kontakty z tubylcami. Szuka obiektywnej rzeczywistości” – Jacek Pałkiewicz.

Lektura „Sztuki podróżowania” zbliża do świata przygody, pozwala marzyć i zastanawiać się, wzbogacać naszą kulturę i odkrywać nowe odległe zakątki świata.

Nie zabraknie w tej książce także opowieści o kulturze, faunie i florze przepięknych, tajemniczych miejsc, które eksplorator odwiedził.

Jacek zebrał w jednym tomie doświadczenia z najdalszych szlaków, a ponieważ był wszędzie, każdy z Państwa znajdzie tu coś, co pasuje do Waszego następnego wyjazdu – obojętne czy to wyjazd na urlop, czy wyprawa w nieznane” – Wojciech Cejrowski.

To kompendium wiedzy, w którym autor nie tyle wprowadza w świat podróży, ile przekazuje głęboką pasję, zapewniając przeżycie udanej podróży. Istna biblia do konsultacji przed wyjazdem na urlop z rodziną czy wyprawą na drugi kraniec świata.

Informacje o książce „Sztuka podróżowania” – autor: Jacek Pałkiewicz, wydawnictwo: Zysk i S-ka, liczba stron: 470, cena: przegląd cen i promocji w e-sklepach poniżej.