Hygge - okładkaJedno niepozorne słowo wyraża to, co naproawdę liczy się w życiu: Hygge („huu-ge”). Określa ono filozofię życia, która czyni Duńczyków najszczęśliwszym narodem na świecie. Nie ma odpowiednika w języku polskim, a opisuje chwile szczęścia, ciepła i bliskości, które możemy odnaleźć w najzwyklejszych sytuacjach.

Chcecie wiedzieć więcej o Danii? W takim razie poznajcie jej mieszkańców! W książce przeczytacie wypowiedzi Duńczyków, którzy wyjaśniają swój sposób na życie, zdradzają jak praktykują hygge i co ono dla nich oznacza.

Hyggeling cię poznać. Witaj w świecie hygge. Nawet jeśli pierwszy raz słyszysz to słowo, sama idea z pewnością nie jest ci obca. Krótko mówiąc, tak Duńczycy nazywają odnajdywanie szczęścia w drobnych przyjemnościach” – pisze we wstępie Marie Tourell Søderberg.

Autorka „Hygge. Duńska sztuka szczęścia” pokazuje, że hygge tak naprawdę można znaleźć wszędzie, jeśli się tylko wie, jak szukać. Bo hygge przenika wszystkie aspekty naszej codzienności: od wystroju wnętrz po gotowanie. Pojawia się, kiedy przybierasz ulubioną pozycję na kanapie z ciekawą książką albo jesz pyszny posiłek z cudownymi przyjaciółmi. Nie wszyscy jednak potrafimy wygospodarować czas na takie momenty.

Tym bardziej warto docenić znaczenie tych momentów i zrozumieć, dlaczego we współczesnym zabieganym świecie tak ważne jest umieć się na chwilę wyłączyć i znaleźć czas na hygge.

Każdy może praktykować hygge – niezależnie od tego, kim jest i gdzie się znajduje” – twierdzi Marie Tourell Søderberg.

Warto spróbować!

Informacje o książce Hygge. Duńska sztuka szczęścia – autor: Marie Tourell Soderberg, wydawnictwo: Insignis, tłumaczenie: Olga Siara, liczba stron: 224, cena: jeśli książka jest dalej w sprzedaży, poniżej zobaczysz, za ile możesz ją kupić: