Pieszo do irańskich nomadów - okładka książkaPrzeczytaj relację z pierwszego w historii pieszego przejścia irańskiego łańcucha gór Zagros z północy na południe, na dystansie około 2300 km.

Opis książki: Łukasz Supergan w „Pieszo do irańskich nomadów” opisał i utrwalił na fotografiach spotkania z ostatnimi żyjącymi tam koczowniczymi ludami: Lurów, Bachtiarów i Kaszkajów, oraz gościnnymi Azerami i Kurdami.

Po 76 dniach samotnej wędrówki przez surowy, pustynny i półpustynny masyw, którego najwyższe szczyty przekraczają wysokość 4 000 m, po zmaganiach z upałem i brakiem wody, ale też mrozem i śniegiem blokującym przełęcze, Łukasz Supergan przeszedł całą długość Zagrosu, docierając do Oceanu Indyjskiego. Wśród wielu przeżyć nie ominęło go też aresztowanie i 24-godzinny pobyt na posterunku.

Książka jest też pewną refleksją nad Iranem jako krajem wielu narodów i języków.

Informacje o książce Pieszo do irańskich nomadów – autor: Łukasz Supergan, wydawnictwo: Muza, wydanie: 1, data wydania: 11.05.2016, liczba stron: 464. Książka dostępna również jako ebook (epub, mobi). Cena: przegląd cen i promocji w e-sklepach poniżej.