Porąb i spalJeśli w najbliższym czasie nie planujecie wyjazdu do Norwegii, polecamy zapoznać się chociaż z najnowszą książką norwerskiego pisarza, który zasłynął niezwykle interesującym poradnikiem „Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie”. Tym razem Lars Mytting, wraz z ilustratorem Adamem Doughtym, proponuje activity book.

Jeśli natomiast wybieracie się do Norwegii, to bym bardziej poznajcie tego pisarza. Dzięki niemu możecie dowiedzieć się m.in. dlaczego drewno jest tak ważne dla tego kraju (zobacz recenzję „Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie”).

Z kolei „Activity book” to książka przepełniona kalamburami, zagadkami, quizami, zadaniami oraz ćwiczeniami rozwijających pamięć i wyobraźnię, która jest w stanie dostarczyć czytelnikom mnóstwo frajdy. Do tego prawie na każdej stronie znajduje się czarno-biała ilustracja, którą można – i powinno się – pokolorować :-)

Dodatkowo, według oficjalnego opisu książki, „obok gwarancji czystej rozrywki Porąb i spal. Książka zamiast siekiery ma też walory edukacyjne. Powstała nie tylko z myślą o fanach rąbania, palenia oraz czytania o drewnie i drzewach, ale też o tym, by zmęczeni informacyjnym szumem odbiorcy oderwali wzrok od komputerów i smartfonów, i skierowali go na naturę. Mytting przemycił tu znane z Porąb i spal scenki, zagadnienia oraz ciekawostki związane z przyrodą, ekologią czy zwyczajami panującymi w krajach skandynawskich”.

Jest to niewielka książeczka, liczy zaledwie 64 strony, ale przyjemnie spędza się z nią czas. Warto wziąć ją również pod uwagę, jeśli chodzi o pomysł na prezent :-)

Informacje o książce „Porąb i spal. Książka zamiast siekiery. Activity book” – autor: Lars Mytting, tłumaczenie: Karolina Drozdowska i Witold Biliński, wydawnictwo: Smak Słowa, premiera: listopad 2016, liczba stron: 64.