Porąb i spal. Książka zamiast siekiery. Activity book – Lars Mytting

Porąb i spalJeśli w najbliższym czasie nie planujecie wyjazdu do Norwegii, polecamy zapoznać się chociaż z najnowszą książką norwerskiego pisarza, który zasłynął niezwykle interesującym poradnikiem “Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie”. Tym razem Lars Mytting, wraz z ilustratorem Adamem Doughtym, proponuje activity book.

Jeśli natomiast wybieracie się do Norwegii, to bym bardziej poznajcie tego pisarza. Dzięki niemu możecie dowiedzieć się m.in. dlaczego drewno jest tak ważne dla tego kraju (zobacz recenzję “Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie”).

Z kolei “Activity book” to książka przepełniona kalamburami, zagadkami, quizami, zadaniami oraz ćwiczeniami rozwijających pamięć i wyobraźnię, która jest w stanie dostarczyć czytelnikom mnóstwo frajdy. Do tego prawie na każdej stronie znajduje się czarno-biała ilustracja, którą można – i powinno się – pokolorować :-)

Dodatkowo, według oficjalnego opisu książki, “obok gwarancji czystej rozrywki Porąb i spal. Książka zamiast siekiery ma też walory edukacyjne. Powstała nie tylko z myślą o fanach rąbania, palenia oraz czytania o drewnie i drzewach, ale też o tym, by zmęczeni informacyjnym szumem odbiorcy oderwali wzrok od komputerów i smartfonów, i skierowali go na naturę. Mytting przemycił tu znane z Porąb i spal scenki, zagadnienia oraz ciekawostki związane z przyrodą, ekologią czy zwyczajami panującymi w krajach skandynawskich”.

Jest to niewielka książeczka, liczy zaledwie 64 strony, ale przyjemnie spędza się z nią czas. Warto wziąć ją również pod uwagę, jeśli chodzi o pomysł na prezent :-)

Informacje o książce “Porąb i spal. Książka zamiast siekiery. Activity book” – autor: Lars Mytting, tłumaczenie: Karolina Drozdowska i Witold Biliński, wydawnictwo: Smak Słowa, premiera: listopad 2016, liczba stron: 64.

Zapraszam do współpracy
Cześć, nazywam się Wojciech Krusiński i jestem założycielem serwisu PolskaZwiedza.pl. Jeśli chcesz podzielić się swoim doświadczeniem z podróży (zobacz moje wywiady) albo masz jakiekolwiek pytania, napisz do mnie. Chętnie pomogę.
A jeśli chcesz pomoc mi rozwijać ten serwis, rezerwuj proszę noclegi na Booking.com poprzez mój link. Cena będzie identyczna, ale Booking podzieli się ze mną swoją prowizją. Dziękuję.

Autor: Redakcja

Cześć, nazywam się Wojciech Krusiński i wraz ze znajomymi prowadzę serwis PolskaZwiedza.pl. Jeśli chcesz podzielić się swoim doświadczeniem z podróży publikując tutaj swoją relację, zapraszam do kontaktu. Oferujemy także pomoc w zaplanowaniu podróży - zobacz naszą ofertę.

Podziel się tym wpisem na:

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>