Połącz kropki. Niesamowite miejsca – Patricia Moffett

Połącz kropki - okładkaKsiążka Patricii Moffett to zarówno świetna zabawa, jak i ciekawy pomysł na poznanie interesujących miejsc na świecie.

W książce „Połącz kropki. Niesamowite miejsca” znalazły się 42 niesamowite cuda architektury i przyrody. Co trzeba zrobić, by odkryć ten niezwykły świat? Mieć ołówek, cierpliwość i umiejętność skupienia się na zadaniu, bowiem każdy obraz powstaje po połączeniu co najmniej 1200 ponumerowanych kropek! Trzeba to zrobić we właściwej kolejności, inaczej nie dowiemy się, co kryje się na poszczególnych stronach.

Oto oficjalny opis książki: „jeżeli myślisz, że łączenie kropek jest rozrywką wyłącznie dla dzieci, to jesteś w błędzie. Rysowanie po śladzie sprawia ogromną frajdę także dorosłym. Pozwala ćwiczyć spostrzegawczość i cierpliwość, pobudza kreatywność, a jednocześnie wycisza, pozwala się skupić i doskonalić rękę niewprawną w rysowaniu. Potrafi też zachęcić do obudzenia w sobie duszy odkrywcy, poznawania świata, pięknych budowli, niezwykłych miejsc”.

Zapewniam, że po każdym skończonym rysunku będziecie czuli ogromną satysfakcję. Szczególnie, że niektórych budynków czy miejsc nie sposób od razu rozpoznać. Dopiero w trakcie łączenia kropek pojawiają się pierwsze podejrzenia, jednak trzeba dokończyć pracę, by nabrać ostatecznej pewności :-)

W książce zabrakło mi tylko – chociaż skrótowego – opisu poszczególnych budowli. Na końcu znajdują się rozwiązania wszystkich rysunków, szkoda jednak, że prócz gotowego wyglądu i tytułu miejsca, nie ma kilku zdań wyjaśniających, co to dokładnie jest i dlaczego akurat to warto poznać.

Nie przeszkadza to jednak w dobrej zabawie, jaką jest łączenie ponad tysiąca kropek na każdej stronie :-)

Autor: WK

Informacje o książce Połącz kropki. Niesamowite miejsca – autor: Patricia Moffett, wydawnictwo: Muza, liczba stron: 96, cena: przegląd cen i promocji w e-sklepach poniżej.

Tagi:
Zapraszam do współpracy
Cześć, nazywam się Wojciech Krusiński i jestem założycielem serwisu PolskaZwiedza.pl. Jeśli chcesz podzielić się swoim doświadczeniem z podróży (zobacz moje wywiady) albo masz jakiekolwiek pytania, napisz do mnie. Chętnie pomogę.
A jeśli chcesz pomoc mi rozwijać ten serwis, rezerwuj proszę noclegi na Booking.com poprzez mój link. Cena będzie identyczna, ale Booking podzieli się ze mną swoją prowizją. Dziękuję.

Autor: Redakcja

Cześć, nazywam się Wojciech Krusiński i wraz ze znajomymi prowadzę serwis PolskaZwiedza.pl. Jeśli chcesz podzielić się swoim doświadczeniem z podróży publikując tutaj swoją relację, zapraszam do kontaktu. Oferujemy także pomoc w zaplanowaniu podróży - zobacz naszą ofertę.

Podziel się tym wpisem na:

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>