Everest: Góra GórOto historia wyprawy na najwyższą górę świata – Everest. Nie jest to książka wyłącznie o trudach wspinania, ale o tym, jaki jest naprawdę himalajski gigant. Dziś niektórzy twierdzą, że na Everest wejść może każdy. Podobno droga na szczyt jest prosta (co roku przecież organizowane są komercyjne wyprawy na Górę Gór). Skoro jednak jest tak łatwo, dlaczego wielu wspinaczy rezygnuje? Z jakiego powodu część z nich ginie w drodze? O żadnym innym szczycie nie krąży tyle fantastycznych historii.

Opis książki: Przy okazji swojej wyprawy Monika Witkowska, autorka książki „Everest. Góra Gór”, miała szansę sprawdzić, co jest prawdą, a co mitem.

Monika Witkowska to podróżniczka (odwiedziła ponad 160 krajów świata), żeglarka (w rejsach morskich i oceanicznych przepłynęła ponad 30 tys. mil morskich) oraz wielka miłośniczka gór. W górach wysokich wspina się od dawna, choć nie traktuje tego w kategoriach wyczynowych.

W książce czytelnicy znajdą odpowiedzi m.in. na pytania:

– dlaczego Góra Gór nazywa się Everest i dlaczego na mapach różnie podaje się jej wysokość?
– jak wygląda najwyższa góra świata 60 lat po jej pierwszym zdobyciu i jak to z tymi pierwszymi wyprawami było?
– kim są współcześni wspinacze? Jakie mają motywacje, aby wydawać dziesiątki tysięcy dolarów na wyprawę, w czasie której ryzykują zdrowie i życie?
– dlaczego wyprawa na Everest trwa prawie dwa miesiące i dlaczego nawet wchodząc z butlą z tlenem zdobycie Góry Gór nie jest łatwe?

Informacje o książce Everest. Góra Gór – autor: Monika Witkowska, wydawnictwo: Bezdroża, liczba stron: 320, cena: przegląd cen i promocji w e-sklepach poniżej. Książka dostępna również jako ebook (mobi, epub).