JuicemanWspominając każdą swoją podróż, myślę nie tylko o ludziach, których spotkałem czy miejscach, które zobaczyłem, ale również o potrawach czy napojach, które miałem okazję skosztować. Teh Tarik w Malezji,  smoothie z mango na Bali czy matcha w Japonii. Coś pysznego! Uwielbiam wszelkiego rodzaju soki, koktajle i inne zdrowe napoje, dlatego z zainteresowaniem sięgnąłem po książkę Juiceman, w której autor prezentuje swoje pomysły na posiłki w szklance.

Andrew Cooper jest aktorem i modelem, ojcem dwójki dzieci, który stworzył markę Juiceman i obecnie propaguje zdrowe odżywianie w Wielkiej Brytanii, m.in. tworząc i wypróbowując przepisy na przeróżne soki i koktajle. Autor chce dzielić się swoją pasją i stylem życia z jak największą liczbą osób, dlatego postanowił napisać poradnik „Juiceman”, który niedawno został u nas wydany przez wydawnictwo Buchmann.

Pokażę, że przygotowywanie pożywnych i smacznych dań oraz napojów to nic trudnego” – przekonuje Cooper we wstępie i słowa dotrzymuje.

Jest to rewelacyjna książka, zarówno jeśli chodzi o jakość wydania, jak i wiedzę w niej zawartą. W środku znajdziecie świetnie zrobione zdjęcia, czytelny układ przepisów, jak i mnóstwo informacji, jak przygotować zdrowe koktajle, soki, lody, herbaty, mleko (np. migdałowe), drinki czy przeróżne przekąski. Łącznie jest to ponad 100 przepisów i każdy chce się przygotować we własnej kuchni.

Uważam, że jest to inspirujący poradnik. Dotychczas głównie korzystałem z blendera i najczęściej przygotowywałem tylko kilka sprawdzonych przepisów. Teraz coraz częściej sięgam po tę książkę i, opierając się na pomysłach autora, robię nowe przepyszne kombinacje. I z przyjemnością sięgam po kolejny przepis!

Dlatego polecam ją każdemu, kto lubi napić się smacznie i zdrowo :-)

Informacje o książce Juiceman. Ponad 100 zdrowych przepisów dla sokomaniaków – autor: Andrew Cooper, tłumaczenie: Natalia Wiśniewska, wydawnictwo: Buchmann, stron: 224, cena: przegląd cen i promocja w e-sklepach poniżej.