Pilot ci tego nie powie - okładkaPatrick Smith, pilot linii lotniczych, zdradza czytelnikom tajniki swojego zawodu, jak również opowiada liczne historie o nowoczesnym lotnictwie. Pilot ci tego nie powie to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto choć raz podróżował samolotem :-)

Opis wydawcy: Podróż samolotem to dla wielu z nas sprawa skomplikowana, kłopotliwa i często przerażająca, a ponadto spowita aurą tajemniczości. Od momentu, w którym przechodzimy przez drzwi terminala, atakują nas polecenia – stań tu, zdejmij buty tam, opróżnij kieszenie do tej kuwety, zapnij pas, zrób to, odłóż tamto – oraz lawina informacji.

Większość dochodzi do nas nie bezpośrednio, lecz przez mikrofon; niektórych niedosłyszymy, innych nie zrozumiemy, jedne nas onieśmielają, innymi czujemy się zakłopotani.

Chcąc służyć pomocą, Patrick Smith, pilot linii lotniczych i autor popularnej strony internetowej askthepilot.com, atrakcyjnie przekazuje nam wiedzę o nowoczesnym lotnictwie:
– Jak to się dzieje, że samoloty latają
– Uczciwie i wprost o turbulencjach, szkoleniu pilotów i bezpieczeństwie
– Prawda o opóźnieniach, zatłoczeniu i dysfunkcjonalności nowoczesnych lotnisk
– Mity i błędne wyobrażenia o powietrzu w kabinie pasażerskiej i automatyce w kokpicie
– Terroryzm potraktowany z dystansem i prowokacyjne spojrzenie na środki bezpieczeństwa
– Ceny biletów lotniczych, skargi związane z rozmieszczeniem pasażerów i kłopoty z obsługą klientów przez linie lotnicze
– Barwy i kultura korporacyjna linii lotniczych, które uwielbiamy postponować.

Informacje o książce „Pilot ci tego nie powie” – autor: Patrick Smith, wydawnictwo: Muza S.A., tłumaczenie: Jolanta Sawicka, liczba stron: 432, cena: przegląd cen i promocji w e-sklepach poniżej. Książka dostępna również jako ebook.