Jeśli nie szukasz klasycznego przewodniku po Włoszech, bo poza wiadomościami o topografii, architekturze czy gastronomii interesuje cię coś więcej, sięgnij po książkę Doroty Ceran.

Opis książki: „Smutku nie cenią w Neapolu” z jednej strony prezentuje ciekawe zakątki, urokliwe miejsca, sztandarowe zabytki, oprowadzając czytelnika krok po kroku po Neapolu. Z drugiej strony z werwą, poczuciem humoru i sentymentem przedstawia włoskie zwyczaje, temperament i sposób postrzegania świata.

Autorka wciąga odbiorcę w fascynujący świat monumentalnych kościołów, światowej sławy muzeów i średniowiecznych zamczysk. Oprowadza po czarujących uliczkach, tętniących życiem placach, stylowych kawiarniach, rodzinnych restauracjach, nie stroniąc od zaśmieconych zakątków czy… szemranych dzielnic uchodzących za zamieszkane przez członków camorry.

Dorota Ceran obala przy tym wiele stereotypów narosłych wokół Włochów jako nacji czy Włoszech jako państwa. Cała ta fascynująca opowieść o Neapolu opatrzona została fotografiami udowadniającymi ponad wszelką miarę twierdzenie: „Zobaczyć Neapol i umrzeć”.

Informacje o książce „Smutku nie cenią w Neapolu” – autor: Dorota Ceran, wydawnictwo: Novae Res, liczba stron: 184, data wydania: 2015. Cena: przegląd cen i promocji w e-sklepach poniżej.