Jeśli planujecie podróż i wychodzi wam, że macie przesiadkę w Amsterdamie, mam dla was dobrą wiadomość. Lotnisko Schiphol (AMS) posiada specjalną strefę relaksacyjną dostępną dla każdego podróżnego.

Można w niej wygodnie poczekać na swój następny lot. W lotniskowym parku jest mnóstwo zieleni, sztucznych i prawdziwych drzew, liczne siedzenia, a także leżaki i miękkie pufy, na których można się wygodnie położyć, zaś z głośników sączy się relaksacyjna muzyka oraz odgłosy ptaków.

Zobaczcie film:

Bardzo podobał mi się zewnętrzny taras, na który można w każdej chwili pójść (widać go na końcu powyższego filmu). Ciekawym rozwiązaniem jest także bezpłatna ładowarka, zmuszająca nas do wysiłku fizycznego. Jest to bowiem…. rower.

Wystarczy podłączyć sprzęt do gniazdka, wsiąść na rower i zacząć pedałować. Jak to dokładnie wygląda zobaczycie na poniższym video:

Schiphol Amsterdam Airport – warte zwiedzenia
Brawa do projektantów i wykonawców tego projektu. Park na lotnisku Schiphol w Amsterdamie wygląda bowiem rewelacyjnie i można w nim naprawdę odpocząć. Zaś dzięki tarasowi, w każdej chwili można wyjść na świeże powietrze, usiąść przy stoliku, wygodnie coś zjeść i popatrzeć na samoloty.

Jak na razie port lotniczy Amsterdam-Schiphol jest najwygodniejszym lotniskiem na jakim byłem. Dzięki temu kilkugodzinne czekanie na lot do Chin upłynęło bardzo szybko :-)

Autor: Wojciech Krusiński
Redaktor naczelny PolskaZwiedza.pl, pasjonat projektów internetowych, nałogowy czytelnik, twórca bloga www.goodstory.pl.