Pomysł na weekend w lipcu: Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych w Augustowie – Necko Endurance

Corocznie, najczęściej w drugi weekend lipca, w Augustowie na jeziorze Necko odbywają się Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych – Endurance. Jeśli chcecie odpocząć na plaży i jednocześnie obejrzeć wodną Formułę 1, warto choć raz wybrać się do tej miejscowości.

fot. Wojciech Krusiński

fot. Wojciech Krusiński

Te superszybkie łodzie wytrzymałościowe są w stanie rozpędzić się do ponad 200 kilometrów na godzinę! Co roku w lecie zawodnicy z całego świata przyjeżdżają do Polski, by wziąć udział w wyścigu na jeziorze Necko w Augustowie. Wśród nich jest również Bartek Marszałek, jedyny Polak startujący w F1 H2O, czyli wodnej Formule Jeden.

Oto wybrane sceny z tego pasjonującego wyścigu, który odbył się 12 lipca 2015 roku:

Są to niezwykle trudne zawody, zarówno dla samych łodzi, jak i kierowców, którzy podczas skrętów doświadczają przeciążeń bocznych – sięgają one nawet 8 g!

Zobaczcie jak szybkie i zwrotne są te maszyny na jeziorze Necko:

Mistrzostwom Endurance w weekend towarzyszą także inne atrakcje. W tym roku najciekawszą był wyścig pomiędzy samochodem wyścigowym a łodzią motorowodną. Jako pierwszy wyścigówką kierował Martin Kaczmarski, a następnie za kierownicą usiadł Krzysztof Hołowczyc. Obaj zmierzyli się z Bartkiem Marszałkiem na rzece Netta.

Kto wygrał? Odpowiedź poniżej:

Po wyścigu Krzysztof Hołowczyc i Martin Kaczmarski chętnie pozowali do zdjęć :-)

Fot. Wojciech Krusiński

Fot. Wojciech Krusiński

Jeśli będziecie kiedykolwiek zastanawiać się, gdzie pojechać w lipcu na weekend – weźcie pod uwagę Augustów!

Zapraszam do współpracy
Cześć, nazywam się Wojciech Krusiński i jestem założycielem serwisu PolskaZwiedza.pl. Jeśli chcesz podzielić się swoim doświadczeniem z podróży (zobacz moje wywiady) albo masz jakiekolwiek pytania, napisz do mnie. Chętnie pomogę.
A jeśli chcesz pomoc mi rozwijać ten serwis, rezerwuj proszę noclegi na Booking.com poprzez mój link. Cena będzie identyczna, ale Booking podzieli się ze mną swoją prowizją. Dziękuję.

Autor: Redakcja

Cześć, nazywam się Wojciech Krusiński i wraz ze znajomymi prowadzę serwis PolskaZwiedza.pl. Jeśli chcesz podzielić się swoim doświadczeniem z podróży publikując tutaj swoją relację, zapraszam do kontaktu. Oferujemy także pomoc w zaplanowaniu podróży - zobacz naszą ofertę.

Podziel się tym wpisem na:

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.