Haruki Murakami i jego Tokio – Przewodnik nie tylko literacki

Haruki Murakami i jego Tokio - przewodnikAnna Zielińska-Elliott, tłumaczka 11 książek Murakamiego, wpadła na pomysł, żeby pokazać czytelnikom, jak naprawdę wygląda Tokio, miasto, w którym autor spędził lata swojej młodości i gdzie dzieje się akcja prawie wszystkich jego powieści. Tak powstała książka Haruki Murakami i jego Tokio. Przewodnik nie tylko literacki.

Opis: Przewodnik ilustrowany jest mnóstwem cytatów z książek, a także ponad trzystoma kolorowymi zdjęciami, pokazuje i opisuje miejsca, w których bywają bohaterowie Murakamiego oraz te, w których on sam mieszkał, bywał lub do dziś bywa.

Z myślą o czytelnikach wybierających się do Tokio zawarto tu także wiele praktycznych informacji turystycznych: strony internetowe, adresy, telefony, ceny biletów itp., informacje o hotelach, kawiarniach, muzeach, galeriach i turystycznych atrakcjach. Są także świetnie opisane japońskie osobliwości: inne niż wszędzie na świecie nazwy ulic i adresy, sklepy całodobowe, kawiarnie, automaty, pasaże handlowe i… stojaki na parasole (zobacz jak wyglądają).

Każdy czytelnik Harukiego Murakamiego tworzy sobie własny obraz Tokio będącego sceną większości jego utworów, ale nie wszyscy są świadomi jak to powieściowe miasto ma się do tego prawdziwego, w którym pisarz mieszka od czasów studenckich.

Spacery po Tokio Harukiego Murakamiego to ilustrowany zdjęciami przewodnik po miejscach pojawiających się w utworach pisarza (…). Zdjęcia pokazują na przykład, jak wyglądało wnętrze baru Dug, gdzie Naoko i Toru pili pewnego popołudnia, placyk, na którym siedział całymi dniami bohater “Kroniki ptaka nakręcacza” przyglądający się przechodniom i schody prowadzące z autostrady stołecznej numer 3 do świata roku 1Q84.

Przewodnik zawiera również informacje z nietłumaczonych dotąd wspomnieniowych esejów pisarza, pozwalające spojrzeć na niektóre miejsca jego oczami.

Przy okazji polecamy dziewięcioczęściową relację ze zwiedzania Tokio, poradnik, jak przygotować się do podróży do Japonii oraz filmy:

Informacje o książce “Haruki Murakami i jego Tokio – Przewodnik nie tylko literacki” – autor: Anna Zielińska-Elliott, wydawnictwo: Muza, liczba stron: 288, cena: przegląd cen i promocji w e-sklepach poniżej.

Tagi:
Zapraszam do współpracy
Cześć, nazywam się Wojciech Krusiński i jestem założycielem serwisu PolskaZwiedza.pl. Jeśli chcesz podzielić się swoim doświadczeniem z podróży (zobacz moje wywiady) albo masz jakiekolwiek pytania, napisz do mnie. Chętnie pomogę.
A jeśli chcesz pomoc mi rozwijać ten serwis, rezerwuj proszę noclegi na Booking.com poprzez mój link. Cena będzie identyczna, ale Booking podzieli się ze mną swoją prowizją. Dziękuję.

Autor: Redakcja

Cześć, nazywam się Wojciech Krusiński i wraz ze znajomymi prowadzę serwis PolskaZwiedza.pl. Jeśli chcesz podzielić się swoim doświadczeniem z podróży publikując tutaj swoją relację, zapraszam do kontaktu. Oferujemy także pomoc w zaplanowaniu podróży - zobacz naszą ofertę.

Podziel się tym wpisem na:

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>